آزمايشات باليني در زمينه بهبود درد ده چالش

آزمايشات باليني در زمينه بهبود درد ده چالش

دسته بندی: علوم پایه

آزمايشات باليني در زمينه بهبود درد ده چالش

محصول * آزمايشات باليني در زمينه بهبود درد ده چالش * را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت
تعداد صفحات: 22
 
آزمايشات باليني در زمينه بهبود درد: ده چالش
در طي 25 سالي كه از تشكيل انجمن جهاني بررسي و مطالعه درد مي‌گذرد، مسأله كنترل درد از نظر اهميت بطور شگفت‌آوري رشد كرده است. با اين وجود در سرتاسر جهان، فشارهاي اقتصادي عامل تعيين كننده مهمي در اين رابطه هستند كه هر مداخلة بالقوه مفيدي بطور دقيق از نظر قابل اطمينان بودن و سوددهي مورد بررسي و آزمايش قرار بگيرد. قبل از اين كه به عنوان يك المان مفيد و ارزشند در خدمات بهداشتي جامعه وارد شود. اين تأكيد و اصرار روي پايه‌گذاري طبابت بر بهترين اطلاعات و مدارك موجود يكي از تمايلات جهاني براي حركت به سمت خدمات بهداشتي مستدل است.
از بين تمام روش‌هاي مختلف بررسي و ارزيابي مداخله‌هاي ضد درد، مطالعات كنترل شدة اتفاقي (RCTs) يكي از روشهاي ساده و در عين حال قدرتمند و قوي مي‌باشند. يك ارزش مهم اين مطالعات در زمينة مسأله كنترل درد، توانايي آنها در كم كردن آثار غير منتظرة فاكتورهاي ناشناخته‌اي است كه مي‌توانند روي پاسخ‌هاي بيماران تأثير بگذارند. بعلاوه بررسي‌هاي مربوط به مسأله كنترل درد و درمان آن مي‌توانند در رابطه با مسائل اختصاصي‌تري مثل توقعات پزشك و يا بيمار، منابع تأمين هزينه و نيز پاسخ به دارونماها كمك زيادي به ما بنمايند. مطالعات كنترلة اتفاقي بطور تصادفي بيماران و يا داوطلبان را در گروهي كه در آنها مداخله‌اي صورت مي‌گيرد و گروهي ديگر، يا گروه كنترل، قرار مي‌دهند. مطالعات كنترلة اتفاقي آينده‌نگر و دو سوم كور تكنيك‌هاي بسيار قدرتمندي براي كاهش دادن ضريب گرايش در مطالعات باليني خصوصاً در زمينة كنترل درد مي‌باشند كه در آنها تأثيرپذيري و نيز آثار دارونما مي‌توانند در يافته‌هاي نهايي تغيير و يا اختلال ايجاد نمايند.
در طي نيمة دوم قرن بيستم تعداد مطالعات كنترلة اتفاقي‌اي كه به روشها و ترفندهاي كنترل درد پرداخته‌اند در هر 1 سال دو برابر شده است. در اوت سال 1999 اداره ثبت مطالعات كنترلة كاكرن كه بزرگترين مجموعة مطالعات كنترله در دنيا را در اختياردارد اعلام كرد كه درد و يا درمان‌هاي مربوطه در بيش از 20 هزار نقل قول يعني بيش از 9 درصد كل ذكر شده اند. برخورد با وفور و كثرت مطالعات كنترله اتفاقي در زمينة درمان و كنترل درد و نيز رشد فزاينده چنين مطالعاتي، چالش‌هاي بسياري را براي محققان، پزشكان، سرمايه‌گذاران، هيأتهاي اخلاق پزشكي، مصححان مجلات و نيز جامعه مردم ايجاد كرده است. در اين مقاله به بعضي از اين چالش‌ها پرداخته شده و راهكارهايي جهت مقابله و برخورد با آنها ارائه خواهند شد. بعضاً اين راهكارها از مباحث كلي در مورد آيندة مطالعات كنترله اتفاقي كه در محل ديگري منتشر شده‌اند برداشت شده است.
چالش 1: از سعي و تلاش غير ضروري و تكراري خودداري كنيد.
قبل از شروع به انجام يك مطالعه و پژوهش، محققان، بيماران و آژانس‌هاي سرمايه‌گذاري بايد مطمئن باشند كه مسأله و سؤالي كه تحقيق مورد نظر به آن مي‌پردازد قبلاً پاسخ داده نشده باشد. با توجه به كثرت بررسي‌ها، دو راهكار مي‌توانند جهت برخورد با اين مشكل بكار برده شوند:
مطالعات سيستماتيك. در واقع اولين راهكار براي اجتناب از دوباره كاري غير ضروري انجام يك بررسي موشكافانه تمامي مطالعات در رابطه با موضوع مورد بحث مي‌باشد. در مبحث كنترل درد دو منبع بسيار مهم چنين امري را ساده نمايند كه عبارتند از: كتابخانة كاكرن و سايت اينترنتي درد اكسفورد. كتابخانه كاكرن مهم ترين محصول اتحادية كاكرن مي‌باشد كه مؤسسه‌اي سريعاً جهاني شونده است. اين مؤسسه براي آسان‌ترشدن تصميم‌گيري بر اساس اطلاعات دقيق موجود در رابطه با خدمات بهداشتي و توسط آماده‌سازي، حفظ و بهبود مداخله‌هاي خدمات بهداشتي فعاليت مي‌نمايد. از اين مؤسسه بعنوان «يك همكاري عظيم كه با پروژه بررسي مخزن ژنتيكي انسان از نظر كاربردهاي بالقوه براي طب نوين برابري مي‌كند» ياد شده است. اين مؤسسه از اشتراك و همكاري تمام افرادي كه علاقه به همكاري و تشريك مساعي با ديگران دارند استقبال مي‌كند. مؤسسه كاكرن اخيراً اذعان كرده است كه مسأله درمان و كنترل درد جزو مسايل بسيار بااهميت مي‌باشد. اين مؤسسه گروه جهت بررسي در اين رابطه تشكيل داده است كه نام آن درد و اقدامات تسكيني، درماني است. اخيراً كتابخانه كاكرن اقدام به انتشار فصل نامه‌اي بر روي ديسك اطلاعاتي در جهت به روز كردن مداوم اطلاعات و نيز دسترسي رايانه‌اي از


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.