امداد رساني و كمكهاي اوليه 21 ص

امداد رساني و كمكهاي اوليه 21 ص

دسته بندی: علوم انسانی

امداد رساني و كمكهاي اوليه 21 ص

محصول * امداد رساني و كمكهاي اوليه 21 ص * را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 23 صفحه

 قسمتی از متن .doc : 
 
امداد رساني و كمكهاي اوليه تاريخچهHenry Dunant در 24 ژوين 1984 نام شهر كوچكي به اسم Solferino در استان Mantoue واقع در شمال ايتاليا در تاريخ براي هميشه ثبت شد. اين در زماني بود كه ارتش franco-pemontaise به سركردگي ناپليون سوم اطريشيان را شكست داد. اين جنگ خونين هزاران مجروح داشت كه معالجه نكردن انان منجر به مرگشان شد.يك سويسي به نام Henry Dunant كه شاهد اين تراژدي بود به كمك افراد محلي در صدد كمك به مجروهان برامد. او بدون تعصب و تبعيض به ياري مجروهان هر دو سپاه شتافت. اولين داوطلبين اين كمك به مجروهين جنگي فرياد ميزدند Tutti fratelli يعني ما همگي برادريم.Henry Dunant در بازگشت اولين خبر جنگي خود را به نام خاطره اي از سولفرينو نوشت و در ان نفرت انگيز بودن جنگ را خاطر نشان كرد.از ان زمان به بعد هزارن فرد سرباز يا غير سرباز و زندانيان حق اين را يافتند تا براي اينكه لحظات ازمايشهاي سخت و دردها كمتر ظالمانه باشند از اين حركت برادرانه يا كمك برخوردار شوند.ايده Henry Dunant منجر به تشكيل كميته اي 5 نفره در سويس براي بررسي امكانات اجراي عمليات كمك رساني به مجروحين جنگي شد.يك كنفرانس بين امللي در ژنو انجام شد و 16 كشور كه يكي از انها كشور فرانسه بود در اين كنفرانس حضور يافتند. انان تصمصم گرفتند كه در هر كشور كميته هاي كمك رساني تشكيل دهند و يك نشان و علامت نيز براي اين كميته ها انتخاب كردند : صليبي سرخ بر زمينه اي سفيد.اين دولتها همچنين قوانيني بين المللي در مورد اسراي جنگي كه در جنگ شركت نمي كنند وضع كردند كه تحت عنوان كنوانسيون ژنو كه اولين انها در 22 اوت 1864وضع شد معروفند.جايزه صلح نيز توسط كارخانه دار سويدي (1833-1896) Alfred Bernhard Nobel ايجاد شد و در قوانين ان قيد شده بود كه اين جايزه ميبايست هر سال به افرادي كه در برادري بين ملت ها سهم بسزايي داشته و تلاش كرده اند اهدا شود.تنها جايزه صلح نوبل در زمان جنگ جهاني اول در سال 1917 به كميته بين المللي صليب سرخ اهدا شد و همچنين در سال 1944 اين كميته به خاطر تلاش بي وقفه در طول جنگ جهاني دوم باري ديگر جايزه صلح نوبل را دريافت كرد.در سال 1963 يا صدمين سال تاسيس صليب سرخ جايزه صلح نوبل به كميته بين المللي صليب سرخ و مجمع متحد صليب سرخ و هلال احمر كه امروزه فدراسيون بين المللي مجتمع صليب سرخ و هلال احمر ميباشد تعلق گرفت.
دربرخورد با فرد سرمازده

                

  یك متخصص طب اورژانس، از سرمازدگی به عنوان یكی از اورژانس‌های پزشكی یاد كرد و افزود: علائم سرمازدگی (عضو سرمازده) مشابه سوختگی است. دكتر حمیدرضا حاتم آبادی، از انگشتان دست و پا، گوش و بینی به عنوان اندام‌های در معرض خطر سرمازدگی یاد كرد و افزود: فاكتورهای خطری چون بی پناهی، زندگی در ارتفاعات، بی تحركی، پوست مرطوب و سوء تغذیه از عوامل خطر برای ابتلا به سرمازدگی است. وی، با بیان این كه وزش باد در كاهش میزان درجه حرارت محیطی موثر است، یادآور شد: به عنوان مثال در این صورت، درجه حرارت محیطی با ۱/۱- درجه سانتی گراد و وزش بادی با سرعت ۲۴ كیلومتر در ساعت به ۸/۸- می‌رسد. دكتر حاتم آبادی، پوشش مناسب دستكش، جوراب، لباس چند لایه و نچسب و پرهیز از مصرف الكل و استعمال دخانیات را در جلوگیری از بروز سرمازدگی موثر عنوان كرد و یادآور شد: علایم سرمازدگی نظیر سوختگی به درجات IV, III , I , II قابل تقسیم است. در درجه I سرمازدگی پوست اندكی متورم و قرمز، در درجه II سرمازدگی سطح پوست تاول زده، ادماتو و كبود می‌شود، در درجه III تاول‌های سیاه رنگ تظاهر و در نهایت اسكار بروز می‌یابد و بالاخره در درجه IV سرمازدگی به استخوان، ‌تاندون و عروق نفوذ كرده و سبب نكروتیك شدن اندام می‌شود. این متخصص طب اورژانس، نخستین اقدام در برخورد با فرد سرمازده را باز كردن راه‌هایی هوایی برقراری تنفس و جریان خون عنوان كرد و افزود: در ابتدا باید لباس‌های خیس فرد تعویض و به محیط گرم منتقل شود و از ماساژ با برف به عضو سرمازده جدا خودداری شود. وی، مالش عضو یخ‌زده را عاملی برای تخریب بافت عنوان كرد و یادآور شد: دوباره گرم كردن عضو سرمازده هم خطرناك است. دكتر حاتم آبادی، با بیان این كه مبتلایان به سرمازدگی به درد دچار می‌شوند در ادامه بر ضرورت تجویز مسكن مناسب (استامینوفن) تاكید كرد و افزود: عضو یخ زده را می‌توان در آب گرمی با درجه حرارت ۴۳ درجه سانتی گراد غوطه ور كرد. متخصص طب اورژانس، با تاكید بر پرهیز از قرار دادن عضو یخ زده در برابر آتش و گرمای خشك گفت: باید مایعات گرم به مصدوم خورانده شود و با مراجعه به مركز درمانی مناسب، مصدوم از سایر خدمات درمانی از قبیل دریافت آنتی بیوتیك، واكسن كزاز و تتابولین بهره‌مند شود.

انچه كه صليب سرخ به هنگام بروز حادثه توصيه ميكند :بخش اول1- به هنگام بروز حادثهپيشگيري از بروز حادثه اي جديد در محل از كارهاي مهم ميباشد.به هنگام بروز حادثه در خيابان يا جاده محل حادثه را همانند تصوير زير با گذاشتن باليز محدود كنيد. اگر حادثه برق گرفتگي ميباشد بلافاصله برق را قطع كنيد.حادثه را به پليس و يا اتش نشاني و پزشك اطلاع دهيد. هميشه شماره تلفن ارگانيزمهاي اينچنين و سرويس اورژانس بيمارستانها و يا امبولانس را در نزديكي تلفن و يا در كيف خود داشته باشيد. به انان ادرس دقيق محل وقوع حادثه و تعداد نفرات و وضعيت انان و كمكهاي اوليه اي را كه انجام داده ايد را اطلاع داده و فراموش نكنيد كه شماره تلفن خود را نيز بدهيد.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.