تحقیق امار مطالعه موردي راههاي كاهش اضطراب امتحان در درس فارسي و هنر دانش آموزپايه اول راهنمايي مدرسه ادب از شهرستان ايذه

تحقیق امار مطالعه موردي راههاي كاهش اضطراب امتحان در درس فارسي و هنر دانش آموزپايه اول راهنمايي مدرسه ادب از شهرستان ايذه

دسته بندی: علوم پایه

تحقیق امار مطالعه موردي راههاي كاهش اضطراب امتحان در درس فارسي و هنر دانش آموزپايه اول راهنمايي مدرسه ادب از شهرستان ايذه

محصول * تحقیق امار مطالعه موردي راههاي كاهش اضطراب امتحان در درس فارسي و هنر دانش آموزپايه اول راهنمايي مدرسه ادب از شهرستان ايذه * را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت
تعداد صفحات: 17
 
مطالعه موردي راههاي كاهش اضطراب امتحان در درس فارسي و هنر دانش آموزپايه اول راهنمايي مدرسه ادب از شهرستان ايذه
توصيف و تشخيص مساله اقدام پژوهي
چكيده
اضطراب يكي از پديده هاي بزرگ قرن بيستم و بيست و يكم است بطوريكه اگر شدت يابد منجر به كاهش عملكرد فرد مي شود و به عنوان يك اختلال مطرح مي گردد. اين تحقيق كه بصورت مطالعه موردي روي يكي از دانش آموز پايه اول آموزشگاه راهنمائي ادب از شهرستان باغملك و ايذه صورت گرفته است دقيقاً مرتبط با بحث اضطراب امتحان است. بطوريكه اين دانش آموز ادب بنام زينب اين ويژگيها را داشت دانش آموزي مودب و درسخوان و بااستعداد و كارنامه ابتدائي او تمام نمراتش بيست بود ولي حال كه به مقطع راهنمائي آمده بود براي اولين بار در اوايل سال براي درس فارسي پاي تخته رفته و نمره 13 گرفته بود و باز در درس هنر 17 گرفته بود اين نمرات باعث شده بود كه اضطراب در او بوجود بيايد و از والدينش نيز هراس داشت كه به او بگوئيد لذا من پس از مدتي مي ديدم كه زينب ساعت درس فارسي يا هنر كه داشت بهنوز زنگ كلاس نخورده بود كه حالش بد مي شد حالت تهوع، در دستگاه گوارشي، رنگ پريدگي، پيدا مي كرد و بعضي روزها هم كه درس فارسي و هنر داشت به مدرسه نمي آمد براي رفع اين مشكل 1- من چندين دفعه به خانه آنها رفتم وقتي به آنجا مي رفتم مي ديدم زينب در اتاق را بسته و به شدت گريه مي كند و با جانم زينب عزيزم در را باز كن و در كنار او مي نشستم و صحبتهايي را با او داشتم و به هر صورتي او را به مدرسه مي آوردم. 2- راهكارهايي را به دبيران فارسي و هنر بطور خصوصي داشتم و همچنين راهكارهايي در شوراي دبيران به كليه دبيران زينب داشتم 3- راهكارهايي به خود زينب توصيه كردم 4- راهكارهايي را به والدينش توصيه كردم 5- با مشاوره اداره آموزش و پرورش شهرستان تماس داشتم كه در ادامه اين تحقيق آمده است نتايج بدست آمده از اين اقدام اين بود كه زينب اول سال را نتوانست امتحانات خود به خوبي سپري كند ولي به لطف خداوند توانست زينب نيمه دوّم را با نمرات عالي 19 و 20 سپري كند.
نتايج اين تحقيقات مي تواند راهگشاي بسياري از مشكلات دانش آموزان در زمينه اضطراب امتحان و چگونگي برخورد دبيران و والدين با اين دانش آموز باشد.
بيان مسئله و اهميت و ضرورت
اصولاً هر امتحان و آمزموني هيجان و اضطراب خاص خود را دارد زينب نيز موقع امتحان و پاسخ دادن به سوالات دبيران و شب قبل از امتحان و وقتي درس فارسي و هنر داشت اضطرابش شدت مي يافت و نمي توانست خود را تحمل كند لذا از كلاس خارج شده و به دفتر آموزشگاه مي آمد و با حالت تهوع و درد دستگاه گوارشي مي خواست كه به خانه برود به مادرش تلفن مي شد و او را به دكتر مي برد او چندين هفته تحت معالجه پزشكان بود در بيمارستان بستري شد آندوسكوپي و عكسهاي رنگي از آن گرفته شد ولي خوشبختانه تمام آنها سالم بود و همه نشان مي داد كه او اضطراب دارد. او وابستگي شديد هم به مادرش داشت بخاطر اينكه پدرش عراقي بود و خانواده خود را ترك كرده و به عراق رفته بود. زينب مي گفت كه دبيران اصلاً از من سوال نكنند زيرا من نمي توانم جواب بدهم من با مطالعه چندين كتاب و با مشورت مشاوران اداره آموزش و پرورش شهرستان و گفتگو با دبيران بطور خصوصي و در شوراي دبيران و همچنين اهميت اين بحث در شوراي مدرسه و گفتگو با معلمان و مدير مدرسه ابتدائي او راهكارهايي را به خود فرد و دبيران و والدينش ارائه دادم كه در ادامه اين تحقيق مي باشد.
هدف از نوشتن اين تحقيق و امتحان موضوع اين است كه غفلت از اين موضوع باعث بيماريهاي رواني مي گردد و با توجه به شغل و حرفه شخصي و كار مربيگري دانستن اين چنين مشكلات از وظايف خود و ضروري مي دانم.
اهداف پژوهش
هدف اساسي در اين پژوهش:
1-    بررسي علل اضطراب امتحان در يكي از دانش آموزان اين آموزشگاه
2-    راههاي كاهش اضطراب امتحان در اين دانش آموز
3-    نقش معلم در كاهش اضطراب امتحان
4-    نوع برخورد خانواده نسبت به توانايي فرزندشان در ميزان اضطراب دانش آموز تاثير دارد.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.