تحقیق درباره گرمايش القايي

تحقیق درباره گرمايش القايي

دسته بندی: فنی و مهندسی

تحقیق درباره گرمايش القايي

محصول * تحقیق درباره گرمايش القايي * را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت
تعداد صفحات: 9
 
استفاده از گرمايش القايي براي پيش گرم براي پيش گرم كردن و تنش كاهي
اين مقاله با استفاده از گرمايش القايي در مورد پيش گرمكني و پس گرمايي و تنش كاهي جوش ها بحث مي كند. اين مقاله بر اين امر تاكيد دارد كه اين تكنولوژي چيست، چگونه كار مي كند، و چگونه مي توان از آن در كارها صنعتي استفاده كرد. در اين مقاله همچنين چندين نمونه واقعي از اينكه اين تكنولوژي چگونه در كاربردهاي واقعي استفاده شده است، بيان شده است. اگرچه بيشتر صنايع از گرمايش القايي براي چندين دهه استفاده كرده اند، اما براي كاربردهاي صنعتي و ساختمان سازي يك پديده جديد است. برخي شركت ها با انجام جوشكاري هاي در حد گسترده از گرمايش القايي براي پيش گرمايي قبل از جوشكاري و تنش كاهي بعد از جوشكاري استفاده مي كنند.
گرمايش القايي: چگونه كار مي كند.
سيستم هاي گرمايش القايي از گرمايش بدون برخورد ( بدون تماس) استفاده مي كنند. آنها به صورت الكترومغناطيسي گرما را القا مي كنند كه بيشتر با استفاده از المان ( عنصر حرارتي) در تماس با يك قسمت براي هدايت گرما صورت مي گيرد، و همچنين از گرمايش مقاومتي استفاده مي كنند. براي گرمايش القايي بيشتر شبيه دستگاه ميكروويو عمل مي كند يعني دستگاه سرد مي ماند در حاليكه غذا از دورن مي پزد. در يك نمونه صنعتي از گرمايش القايي، گرما در بخشي از آن با قرار دادن آن در ميدان مغناطيسي با فركانس بالا ايجاد مي شود. ميدان مغناطيسي جريان هاي فوكو را داخل آن ايجاد مي كند، مولكول هاي آن قسمت را تحريك كرده و گرما توليد مي شود. چون گرمسازي اندكي زير سطح فلزي ايجاد مي شود، هيچ گرمايي هدر نمي رود. شباهت گرمايش القايي به گرمايش مقاومتي اين است كه هدايت و رسانايي براي گرم كردن از طريق آن بخش يا قسمت لازم است. تنها مقاومت در اين است كه منبع گرما و دماهاي ابزار با هم تفاوت دارند. فرايند القا درون اين بخش گرما توليد مي كند و فرآيند مقاومتر روي سطح بخش را گرم مي كند. عمق گرمايش به فركانس بستگي دارد. فركانس بالا ( مثلا 50KHZ) نزديك سطح را گرم مي كند در حاليكه فركانس پائين ( مثلا 60HZ عميق تر در آن بخش نفوذ كرده و منبع گرمايشي را تا عمق 3 قرار مي دهد كه باعث گرم كردن بخش هاي ضخيم تر مي شود. بوبين القا زياد گرم نمي شود، زيرا كنداكتور (رسانا) براي جريان ايجاد شده بزرگ است. به عبارت ديگر، بوبين نيازي ندارد تا زياد گرم شود و قطعه كار را گرم كند.
اجزا سيستم گرمايش القايي:
سيستم هاي گرمايش القايي مي توانند سرد شده با هوا يا مايع باشند كه اين امر به نيازهاي كاربردي بستگي دارد. جزء اصلي و مشترك در هر دو سيستم، بوبين القا است كه براي توليد گرما در آن قسمت استفاده مي شود.
سيستم سرد شده با هوا، اين سيستم شامل منبع انرژي ( قدرت) (5KW يا25KW)، روكش (عايق) القايي و كابل هاي همراه مي باشد. روكش القايي شامل بوبين القايي است كه عايق كاري شده و در يك جلد Kevlar قابل تعويض و با دماي بالا دوخته شده است. اين نوع سيستم القايي مي تواند شامل يك كنترل كننده براي كنترل و مشاهده و كنترل دما بصورت اتوماتيك باشد. سيستمي كه به كنترل كننده مجهز نشده، بايد داراي انديكاتور، دما باشد. سيستم همچنين مي تواند شامل كليد كنترل از راه دور خاموش – روشن باشد. از سيستم هاي خنك شده با هوا مي توان براي مواردي با دماي 400 استفاده كرد، كه اين امر باعث تعيين آن به عنوان فقط يك سيستم پيش گرمايي مي شود.
سيستم سرد شده با مايع، چون مايع بهتر از هوا سرد مي شود، اين نوع سيستم گرمايش القايي براي مواردي كه به دماهاي بالاتر نياز دارند، مناسب است مانند پيش گرمايي با دماي بالا و تنش كاهي. تفاوت هاي اصلي اين سيستم به سيستم سرد شد. با هوا اين است كه در اين سيستم آب سردتري افزوده مي شود و از شيلنگ سرده شد. با مايع قابل انعطافي استفاده مي شود كه بوبين القايي در ان قرار دارد در سيستم هاي سرد شده با مايع همچنين معمولا از يك كنترل كننده دما و ثبت كننده دماي توكار (سوار شده روي دستگاه) استفاده مي شود. كه در كاربردهاي تنش كاهي اجزا مهمي هستند. شيوه تنش كاهي به مرحله اي تا 600 الي 800 نياز دارد كه به دنبال آن افزايش دمايي تا تقريبا 1250 داريم، بعد از مدتي توقف، تا دماي 600 الي 800 درجه و با كنترل سرد مي شود. ثبت كننده دما داده ها را روي پروفيل دماي واقعي بخش و براساس ورودي ترموكوپل جمع آوري مي كند، كه نياز تضمين كيفيت براي كاربردهاي تنش كاهي است. نوع كار و كد قابل اجرا شيوه و روش واقعي را تعيين مي كنند.
فوايد گرمايش القايي:
گرمايش القايي فوايد بي شماري دارد كه شامل يكساني گرمايي خوب و كيفيت گرمايي خوب، كاهش زمان دور، و مواد مصرف شدني بادوام مي باشد. گرمايش القايي همچنين ايمن، قابل اعتماد، آسان براي استفاده داراي قدرت و توان موثر و همه كاره و متنوع است.
يكساني و كيفيت: گرمايش القايي به جابه جايي كويل يا فاصله گذاري حساس نيست. معمولا، كويل ها را بايد جنبه هاي گرمايش القايي كه آن را براي شكل هاي پيچيده جذاب و جالب مي سازد، توانايي آن براي تنظيم كويل ها در طول فرآيند گرمايشي براي منطبق كردن قسمت هاي بي مانند و انباره حرارتي مي باشد. اپراتور مي تواند فرايند را شروع كرده اثرات فرايند گرمايشي را در زمان واقعي تعيين كند و وضعيت سيم پيچي را براي تغيير نتيجه اصلاح كند. كابل هاي القايي را مي توان بدون منتظر ماندن براي سرد شدن هوا در پايان سيكل حركت داد.
گرمايش القايي در كاربردهاي جوشكاري:
اين تكنولوژي خودش را روي تعدادي پروژه به اثبات رسانده است كه شامل خط لوله هاي گاز و نفت، ساخت تجهيزات سنگين و حفظ و تعمير تجهيزات معدن كاري مي باشد.
خط لوله نفت: عمليات نگهداري خط لوله نفت آمريكايي شمالي بايد لوله را قبل از جوشكاري روكش هاي تعميري يا لوازم و قطعات اتصال Stopple به خط لوله هاي با قطر شكم 48 اينچ گرم كرد.
در حاليكه كارگران مي توانند تعميرات زيادي را بدون متوقف كردن جريان نفت يا تخليه آن از لوله انجام دهند، هنوز خود نفت خام مانع از جوشكاري مي شود زيرا نفت در حال جريان گرما را جذب مي كند. در مشعل هاي پروپان بايد جوشكاري را قطع كرد تا گرما حفظ مي شود زيرا نفت در حال جريان گرما را جذب مي كند. اغلب نمي


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.