تحقیق در مورد بهداشت ورزشی مدارس

تحقیق در مورد بهداشت ورزشی مدارس

دسته بندی: علوم انسانی

تحقیق در مورد بهداشت ورزشی مدارس

محصول * تحقیق در مورد بهداشت ورزشی مدارس * را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت
تعداد صفحات: 7
 
«هوالحق »
موضوع تحقیق :
 
استاد ارجمند :
جناب آقای دکتر اسماعیل زاده
گردآورندگان :
اعظم رحمتی – افسانه فرخی – فاطمه مهدوی نسب
خردادماه 1385 شمسی
صدای زنگ ورزش درمدارس کمتربه گوش می رسد .
خبرگزاری مهر- سکوت حیاط مدرسه ، با صدای شاد دانش آموزان می شکند . سیل جمعیت 45 نفری کلاس درس که به حیاط می ریزد ، ناخودآگاه ابروهای ناظم مدرسه درهم گره می خورد . زنگ ورزش که فرا می رسد ، خانم ناظم یک لحظه آسایش ندارد ، سروصدای بچه ها هنگام بازی اعتراض معلمان دیگررا به همراه دارد ، بچه ها هم ازامرونهی های مکرربه ستوه آمده اند ، آخردریک حیاط کوچک که نمی توان ورزش کرد .
درست ازهمان روزهای اولی که هرکودکی پا به مدرسه می گذارد ویا شاید خیلی زودتر ازآن ، یعنی ازهمان زمانی که مفهوم کلمات را می فهمد باشعار« عقل سالم دربدن سالم است » آشنا می شود . شعاری که سال های سال است که فقط تکرارمی شود ودرهمان حد شعارنیزباقی می ماند . تحقیقات نشان می دهد که برای رسیدن به اهداف تعلیم وتربیت ، توجه به سلامت روحی وجسمی دانش آموزان ازضروریات است واین درحالی است که آمارنگران کننده فقرحرکتی دانش آموزان ، خصوصا دختران هرروز روبه افزایش است اما مدارس ابتدایی فاقد متخصص ورزش هستند .
ورزش یابازی !
معلم ورزش کمال الملک می گوید : زنگ ورزش یعنی زنگ شادی وهیجان ، یعنی ساعتی که دانش آموزان بتوانند انرژی ذخیره شده روحی وجسمی خودرا درآن تخلیه کنند ، اما مدارس نمی توانند چنین موقعیتی رابرای دانش آموزان به وجود آورند .
مریم کاکاوند می افزاید :مدرسه ماحیاطی کوچکی دارد ، زنگ ورزش بیشتر ازصدای سوت ، دانش آموزان صدای ساکت ، ساکت گفتن من رامی شنوند . دانش آموزان به دلیل کوچکی حیاط مدرسه باید ساکت باشند تا مبادا صدای آنها مزاحم کلاس های درس شود .
معلم ورزش دبیرستان هلال احمر تهران نیز می گوید : امکان ورزش درمدارس دخترانه بسیارمحدود است . دانش آموزان به سختی می توانند بامانتو ومقنعه بدوند وورزش کنند . هیچ مکان ورزشی برای آنها وجود ندارد ، تابستان وزمستان درسرما وگرما مجبورند درحیاط مدرسه ورزش ورزش کنند .
سمیه حسین زاده می افزاید : مدتی پیش برای راخت ترنرمش کردن ازدانش آموزان خواستم تا ازاین پس با کتانی درکلاس حاضرشوند اما ازهرکلاس 35 نفره فقط 10 نفرشان باکتانی آمدند وبقیه توانایی خرید کتانی را نداشتند .
عدم تخصص معلمان ورزش به سلامت جامعه لطمه می زند .
معلم ورزش دبیرستان حکمت تهران می گوید : علم تدریس ورزش هم مثل سایر علوم هرسال درحال تغییروتحول است واین درحالی است که معلمان کشور سال ها بعد درجریان این تحولات قرارمی گیرند .
حمیرا پاک طینت می افزاید : بسیاری ازحرکات ورزشی پس ازتحقیقات فراوان مضر اعلام شده اند درحالی که این حرکات هنوز درمدارس کشور آموزش داده می شوند ، این حرکات شاید درسنین نوجوانی وجوانی تاثیرمنفی بردانش آموزان نگذارد ولی وقتی سن کمی بالاتررفت تاثیرات منفی آن به وضوح قابل رویت است . عدم تخصص معلمان ورزش به سلامت جسمی افراد جامعه لطمه می زند چرا که دانش آموزان امروز مردان وزنان فردا هستند .
مهدی صادقی دانش آموزسال سوم دبیرستان شهید فهمیده می گوید : درمدرسه ما زنگ ورزش ، یعنی زنگ درس های عقب مانده درطول هفته . تا اعتراض می کنیم می گوین امسال سال حساسی است وشما فقط باید به فکردرس هایتان باشید ، درطول هفته با آن حجم بالای درس ها حتی یک زنگ تفریح و استراحت درست و حسابی نداریم.
درس ورزش در مدارس اهمیتی ندارد
معلم ورزش مدرسه راهنمایی آزادی تهران می گوید : درس ورزش در مدارس اهمیتی ندارد و برای آن اندازه سایر درس ها ارزش قایل نیستند، در بسیاری از موارد خود مدیر مدرسه کلاس ورزش را برای جبران کمبود ساعات درسی سایر درش ها می گیرد و به معلم درس هایی همچون ریاضی و زبان و … می دهد.
ماندانا پور کاشوند می افزاید : هنوز فرهنگ ورزش کردن در جامعه ما جا نیفتاده است، حتی به نظر مدیران مدارس هم زنگ ورزش یعنی زنگ بیکاری و به قولی علافی دانش آموزان. آنها فکر می کنند این زنگ در مدارس دارد به هدر می رود و حتماً باید برایش برنامه ریزی کرد.
نظارتی بر عملکرد معلمان ورزش وجود ندارد
معلم ورزش دبیرستان علامه طباطبایی می گوید: هرچند که گاهی برای معلمان ورزش، کلاس های ضمن خدمت می


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.