تحقیق در مورد دفاع اجتماعی

تحقیق در مورد دفاع اجتماعی

دسته بندی: علوم انسانی

تحقیق در مورد دفاع اجتماعی

محصول * تحقیق در مورد دفاع اجتماعی* را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک پرداخت و دانلود پایین مطلب
فرمت فایل : word
تعداد صفحه : 17
 
مقدمه
سابقه تاريخي وتحولات دفاع اجتماعي
ظهور مكتب تحققي : سوابق و ادعاهاي آن
مواضع بنيادي
خصايص اساسي
ويژگي هاي دفاع اجتماعي
نتيجه
 
دفاع اجتماعي به مكاتبي اطلاق مي گردد كه از اواخر قرن نوزدهم خطوط اساسي سياست جنائي كشورهاي اروپايي را در زمينه ي مبارزه علمي با بدهكاري ترسيم كرده سند بديهي است دفاع از جامعه در مقابل بذهكاران از دير باز مد نظر دولت ها بوده و در اين مسير اقدامات فراواني صورت گرفته  است .  اما در اين مفهوم ابتدايي دفاع از هيأت اجتماعي شما از طريق توسل به خشونت و اعمال مجازات هاي شديد ، به عنوان نگاره يا پاداش جرم ارتكابي ،مورد توجه قرار  مي گرفته وتصور بر آن بوده است كه شدت مجازات به خودي خود سد عظيمي درمقابل وسوسه هاي بذهكاران خواهد كرد.
 
سابقه تاريخي وتحولات دفاع اجتماعي :
 ريشه هاي تاريخي دفاع اجتماعي را مي توان نزد فيلسوفان يوناني به ويژه افلاطون ، سنت اگوستن و آباء كليسا ونيز حقوقدانان قرون وسطي جستجو كرد ؛ همچنين به بعضي از مقررات حقوق بر سابقه اسلام يا حقوق بسيار كهن (‌ده سده پيش از ميلاد )  چنين مي توان اشاره نمود .
ظهور مكتب تحققي : سوابق و ادعاهاي آن
 با جنبش علمي بع آخر  سده نوزدهم و ظهور مكتب  تحققي ايتاليايي كه دفاع اجتماعي امروزي مستقيماً از آن نشات مي گيرد رورند مخالفي نسبت به گذشته در پيش گرفتر مي شود چاپ كتاب لمبروز و « مرد بزهكار » در سال 1876 علمي نويني را مي گشايد. اين پزشك انسان شناسي جنائي را به سرعت به آن مي افزايد و يك قاضي به نام گاروفالو تحليل از اين مطالب را در كتابي كه متهورانه آن را جرم شناسي مي نامد ارائه مي دهد .
 
 


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.