تحقیق در مورد روز دانش آموز

تحقیق در مورد روز دانش آموز

دسته بندی: علوم انسانی

تحقیق در مورد روز دانش آموز

محصول * تحقیق در مورد روز دانش آموز* را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک پرداخت و دانلود پایین مطلب
فرمت فایل : word
تعداد صفحه : 41
 
مقدمه
امام خمينی (ره)
آموزگار ايثار
بسيج دانش آموزي
زندگینامه
حسین فهمیده ورژن آمریكایی
شهيد محمد حسين فهميده رهبر دوازده ساله
زندگي نامهعزيمت به سوي جهاد
کيفيت شهادتفهميده در بيان امام و رهبري
فهميده از نگاه آويني       
 
دانش و آموختن دانش از نوشتن با استخوان حیوانات بر روی دیواره غارها شروع شد و مدرسه های اینترنتی امروزیست. روز دانش آموز بر انسان نخستین و مدرسه های اینترنتی مبارک. روز دانش آموز روزیست که دانش آموز به خودش می آید و می بینید که چقدر با ازرش است. حتی از وقت که طلاست و گرمی ۱۵ هزار تومان می خرندش.البته اينكه در این روز چه اتفاقاتی برای آدم پیش بیاید بحث دیگری دارد. اصولا من توی این چهارسال که درس خوانده ام(که امسال می‌شود چهارسال) سیزدهم آبان روز دانش آموز بوده و یک هفته مانده به تولد من و چون هر سال تولدم جمعه می‌شود به اصرار من پدر و مادرم یک هفته قبل از تولدم کادوی مورد نظر را برایم می خرند و من متوجه نمی‌شوم بخاطر روز دانش آموز هدیه گرفته ام یا روز تولدم. این موضوع پیچ در پیچ و زیر و بم داری است و به این سادگی ها هم دستش رو نمی‌شود و اگر الان به فرض محال گیرش هم بیاری و یقه اش را بچسبی و از او بپرسی این ماجرا چرا همیشه تکرار می‌شود حتما می‌گوید: کار را كه کرد؟ آن که تمام کرد. و این معنی اش این است که جنابعالی یا باید قبل از پیش دبستان اقدام می کردی یا تا کنکور همین مساله را داری چه دلت بخواهد و چه دلت نخواهد، چه خوشت بیاید و چه بدت. من دوست دارم اول از همه امسال دست این ماجرا را روکنم.اما ادامه ماجرا:
ایثار و از خود گذشتگی چقدر سخت است!
از این چهار سال که درس خوانده ام فقط یک سال کلاس اولی بودم و همان یک سال هم از اول مهر می دانستم سیزدهم آبان چه روزی است و چه اتفاقی افتاده است.اما هر سال سیزدهم آبان باران می بارد .آن هم بارانی که صبح نم نم است و شب هر دانه‌اش به اندازه یک توپ گلف می‌شود!کلاس اول صف گرفتیم. زیر آن باران! و با شروع صحبتهاي ناظم صد در صد دوزاریمان افتاد.اما این سیزدهم آبان هر سال همان روز و زیر همان باران یاد آوری می‌شود و وقتی از عوامل مدرسه می‌پرسی چرا همه چیز تکرار می شود می گویند کلاس اولیها نمی دانند! آخر ما چقدر برای کلاس اولیها در صف زیر آن باران مثل موش آب کشیده شویم؟یکبار هم آنها از خود گذشتگی کنند و مثل موش آب کشیده شوند
2- پشيماني
اما این سوال همیشه عوارض سختی در بر دارد: پشیمانی! چون وقتی کلاس اولیها را می‌بینی با آن چشم های درشت و سیاه و قدی که به ۵۰ سانتی متر هم نمی‌رسد دلت می‌سوزد و حداقلش این است که با دسته چتر آهنی ات یکبار می کوبی توی سرخودت و یاد سه سال پیش خودت می افتی! جالب این است که توی این روزها همه چیز مثل هم است و من تضمین می‌کنم ده سال که سهل است ده هزار سال دیگر هم همین اتفاق بیفتد و همین سوالها به ذهن هزاران کلاس چهارمی دیگر هم برسند.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.