تحقیق در مورد کارخانه خانه های پیش ساخته بتنی

تحقیق در مورد کارخانه خانه های پیش ساخته بتنی

دسته بندی: فنی و مهندسی

تحقیق در مورد کارخانه خانه های پیش ساخته بتنی

محصول * تحقیق در مورد کارخانه خانه های پیش ساخته بتنی * را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 4 صفحه

 قسمتی از متن .doc : 
 
سیستم ساختمانی تیر و ستون بتنی پیش ساخته
نگاهی اجمالی به فعالیت های کارخانه :
کارخانه خانه های پیش ساخته بتنی تهران در سال 1356 از کشور آلمان غربی خریداری شده و در سال 1359 در زمینی به مساحت 46000 متر مربع به بهره برداری رسیده است . رسالت اصلی این کارخانه انبوه سازی مسکن متناسب با الگوی مصرف و مطابق با استانداردهای فنی و مهندسی ساختمان می باشد.
ظرفیت اسمی تولید سالانه کارخانه 150000 متر مربع زیربنای مسکونی در دو شیفت کاری می باشد. با توجه به ظرفیت و فن آوری به کارگرفته محصولات تولیدی کارخانه عبارتند از : تیرو ستون ، سقف ، پله ، دیوار خارجی و داخلی باربر ، دست انداز و دیوار محوطه.
طراحی و محاسبات قطعات و اتصالات آنها منطبق با آیین نامه های متداول کشور و همچنین آیین نامه (PCI) صورت می گیرد.
پس از طی مراحل نظافت و روغن کاری قالبها جای گذاری شبکه آرماتور و آهن آلات در قالب، بتن ریزی ، ارتعاش ،ماله کشی ، پرداخت و انتقال به کوره پخت ، قطعات آماده حمل به کارگاه و نصب می باشد.
حرکت باکت حمل و بتن پخش کن روی خطوط و تخلیه بتن داخل قالب به صورت مکانیزه توسط اتاق کنترل صورت می گیرد. جهت پرداخت سطح فوقانی و ویبره بتن در طول ریل خطوط افقی دستگاه ویبره تعبیه شده است. عمل آوری قطعات در کوره های بخار که در سرتا سر خطوط افقی در قسمت تحتانی و در دو طبقه قرار گرفته انجام می شود. این امر تولید مستمر در تمام فصول سال را فراهم می سازد . طول مدت عمل آوری در کوره ها به طورمتوسط 6 ساعت می باشد و طی این مدت قطعه به مقاومت سه روزه می رسد.
در کلیه مراحل عملیات به منظور کنترل کیفیت بتن نمونه گیری انجام گرفته و مشخصات کیفی بتن در آزمایشگاه مجهز در محل کارخانه کنترل می گردد. این آزمایشگاه مجهز به ابزارهای اندازه گیری مقاومت ، کوره پخت و چکش های مخصوص جهت اندازه گیری مقاومت قطعات می باشد. تعیین کیفیت و طرح اختلاط بتن با توجه به شرایط و روش تولید ، انتخاب مصالح مناسب و کنترل مداوم دانه بندی از جمله وظایف محوله آزمایشگاه می باشد.
معرفی سیستم تیر و ستون پیش ساخته :
سیستم تیر و ستون پیش ساخته یکی از جدیدترین محصولات کارخانه می باشد که با خصوصیات حاضر برای اولین بار در ایران به مرحله اجرا رسیده است.
این سیستم از لحاظ سازه ای به صورت اتصالات گیردار بوده و بارهای ثقلی و جانبی توسط قابهای خمشی به شالوده منتقل می شود. از خصوصیات ویژه انی سیستم انعطاف و قابلیت های بالای معماری است به طوری که همانند سیستم های متداول درجا قابلیت تطبیق با انواع الگوی معماری مسکونی را دارد . ذیلا قطعات پیش ساخته این سیستم به صورت اجمالی معرفی می شود:
ستون : قطعات ستون تا ارتفاع چهار طبقه به صورت یکجا بتن ریزی شده و تولید می شود. این قطعات با تعبیه قطعات موقت خاص قابلیت اتصال به تیر های پیش ساخته را دارا می باشد.
تیر: قطعات تیر به صورت نیمه پیش ساخته می باشد و با توجه به دهانه و تعداد طبقات ساختمان طراحی می شود.
سقف : قطعات سقف ها مانند تیرها با توجه به دهانه سازه طراحی و ساخته می شود.
پله : پله های ساختمان نیز قابلیت پیش ساخته شدن را داشته و با توجه به همزمانی اجرا و نصب آنها به قطعات تیر و ستون سرعت اجرای عملیات را بالا برده و به محض احداث هر طبقه دسترسی به طبقات را میسر می نماید.
زمستان 1385


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.