دانلود تحقیق درمورد نقش رياضي در دنيا

دانلود تحقیق درمورد نقش رياضي در دنيا

دسته بندی: عمومی و آزاد

دانلود تحقیق درمورد نقش رياضي در دنيا

محصول * دانلود تحقیق درمورد نقش رياضي در دنيا * را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت
تعداد صفحات: 4
 
مقدمه:
ابتدا درباره ي نقش رياضي در دنيا چند سطري مي نويسيم.
رياضيات نقشي بسيار مهم در دنيا دارد براي اينكه ما اگر بخواهيم هر كاري را كه انجام دهيم بايد حساب كنيم كه آن كار درست است يا غلط. مثال: اگر يك فضانورد هنگامي كه مي خواهد به فضا برود بايد ابتدا(قد وزن ضربان قلب و تمام اين ها را اندازه گيري و سپس با استفاده از معاملات رياضي حساب كند كه آيا او توانايي به فضا رفتن را دارد يا اينكه نه يا ميزان سوختي را كه سفينه ي او تا فضا مصرف مي كند، با استفاده از معاملات رياضي محاسبه مي كند. خوب حال مي خواهيم ببينيم رياضي چه نقشي در صنعت دارد.
رياضيات و صنعت قطعات سازي:
به نام و ياد خداوند باري تعالي آغاز مي كنيم.
رياضيات در هر چيزي كه در دنيا است دخالت فراواني دارد چرا كه هر چيزي را كه بخواهيم بسازيم يا اينكه حمل كنيم بايد حساب كنيم كه ببينيم آيا مي شود يا اينكه نه.
نقش رياضي در صنعت خودرو سازي اين است كه اگر بخواهيم يك قطعه از خودرو را بسازيم بايد از محاسبات رياضي استفاده كنيم براي مثال:
براي ساختار سر سيلندر ماشين بايد چه كار كنيم و چه محاسباتي را انجام دهيم.
براي ساخت يك سر سيلندر ماشين بايد ابتدا فلزاتي را با هم تركيب كنيم بايد حساب كنيم كه آلياژهاي مربوط را به چه نسبتي با هم تركيب كنيم. كه فلزي كه به دست مي آيد و قالب ريزي مي شود آيا مقاومت فشارهايي ناشي از قدرت موتور را دارد.
به مرحله ي قالب ريزي مي رسيم: در اين مرحله براي قالب ريزي بايد حساب كنيم كه چه مقدار از فلز مذابي را كه به دست آمده است در قالب بريزيم كه قطعه با محاسباتي كه ما كرده ايم درست از كار درآيد.
بعد از ساخت قطعه به مرحله ي تراشكاري مي رسيم كه قطعه بايد تراشكاري برود و در تراشكاري جاي لوازم سر سيلندر تراشيده شود.
در تراشكاري، تراشكار سر سيلندر خام را با استفاده از محاسباتي كه انجام داده است رويش نقشه و طرح را كشيده و زير دستگاه مي گذارد. تا جاي قطعات كه روي سرسيلندر بسته مي شود تراشيده شود اندازه محاسبات به كامپيوتر داده مي شود و دستگاه تراش مشغول تراش مي شود.
تراشكاري تمام شده است و سرسيلندر خودرو آماده آن است كه به خودرو سازي ارسال شود و آماده استفاده است.
يك سرليندر كامل متشكل از:
ميل سوپاپ
استكان تايپيت
كاسه نمد
شيم سوپاپ
سوپاپ
گيت و فنر
لازم به ذكر است كه هر كدام از اين ها نياز به مراحل ساخت و آماده شدن هستند و بايد براي ساخت آن ها از محاسبات رياضي استفاده شود تا هر كدام به اندازه هاي متعادل، استاندارد در آيد.
مرحله ي جمع كردن سر سليند با استفاده از لوازمي كه نام برده شد:
در اين مرحله مكانيك بايد با استفاده از اندازه گيري و محاسباتي كه انجام مي دهد(وسايل اندازه گيري كليس) سرسليندر را طوري جمع كند كه بتواند كارايي لازم را در موتور اتومبيل داشته باشد. مرحله آخر سرسيلندر، را روي موتور بسته و آماده ي بازدهي است.
خوش بختانه وطن عزيزمان ايران با ياري خدا و با اتكاي مهندسان جواني كه با علم رياضي آشنايي كاملي دارند توانسته ايم در صنعت خودرو سازي حرف هاي فراواني زده و توانايي وطن عزيزمان ايران را به رخ جهانيان بكشيم.
ما در رياضي با استفاده از جوانان برومند ايران توانسته ايم رتبه هاي بالايي در المپيادهاي جهاني به دست آوريم.
و با ياد و نام پروفسور حسابي مقاله ام را به پايان مي رسانم. باشد كه بتوانم با ياري خداوند گامي براي پيشرفت هر چه بيشتر علم رياضي در وطنم انجام دهم، تا پرچم كشورم در عرصه هاي جهاني بر بام دنيا باشد.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.