دانلود تحقیق کاربرد نانو مواد در صنعت ساختمان 36 ص

دانلود تحقیق کاربرد نانو مواد در صنعت ساختمان 36 ص

دسته بندی: فنی و مهندسی

دانلود تحقیق کاربرد نانو مواد در صنعت ساختمان 36 ص

محصول * دانلود تحقیق کاربرد نانو مواد در صنعت ساختمان 36 ص * را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت
تعداد صفحات: 38
 
دانشگاه آزاد اسلامی واحدگرگان
موضوع تحقیق:
کاربرد نانو مواد در صنعت ساختمان
درس: مصالح ساختمان
استاد: جناب مهندس عقیلی
دانشجو:الیا زین العابدین
مينا اميني
پائیز 88
نانوتكنولوژي چيست و چرا به اين نام معروف شده است زمينه دخالت اين تكنولوژي چيست ؟
نانوتكنولوژي، توانمندي توليد مواد، ابزارها و سيستم‌هاي جديد با در دست گرفتن كنترل در ابعاد مولكولي و اتمي است يعني نانوتكنولوژي با ابعاد نانومتر در ارتباط است.در حقیقت خواص و رفتار مواد در ابعاد نانو با آنچه که ما هم اکنون از مواد مشاهده می کنیم متفاوت است. بنابراین اگر می خواهیم خاصیت معینی را در ابعاد نانو نیز داشته باشیم باید به دنبال موادی بگردیم که در ابعاد نانو آن خاصیت را داشته باشند. به عنوان مثال برای نیرو محرکه در حد نانو احتیاج به موتور و … نیست بلکه از ارتعاش مولکولها به عنوان نیرو محرکه استفاده می گردد. از همين تعريف ساده بر مي‌آيد كه نانوتكنولوژي يك رشته جديد نيست،‌ بلكه رويكردي جديد در تمام رشته‌ها است. براي نانوتكنولوژي كاربردهايي را در حوزه‌هاي مختلف از غذا،‌ دارو، تشخيص پزشكي، بيوتكنولوژي، الكترونيكي كامپيوتر، ارتباطات، حمل و نقل، انرژي، محيط زيست، مواد،‌ هوافضا و امنيت ملي برشمرده‌اند. به عنوان نمونه ای دیگر دانشمندان توانسته اند لوله ای تو در تو را ایجاد نمایند به طوری که یک اتم می تواند در داخل آن حرکت کند و درازای این لوله به اندازه سه برابر استوا می باشد . هدف از این پروژه این است که بتوانند به اتم سرعتی در حد نور بدهند. لازم به ذکر است که کاربرد های نانو تکنولوژی سری است كاربردهاي وسيع اين حوزه همراه با پيامدهاي اجتماعي، سياسي و حقوقي آن اين تكنولوژي را به عنوان يك زمينه فرا رشته‌اي مطرح نموده است. بنابراين اين حوزه نيازمند سياستگذاري تحقيقاتي متمركز است. نانوتكنولوژي، مقوله‌اي نيست كه به يك آزمايشگاه يا يك تيم تحقيقاتي به سرانجام برسد؛ بلكه براي شكل‌گيري شايسته ساختار و اجزاء متعدد آن،‌ وجود يك نهاد هماهنگ كننده فرابخشي ضرورت نام دارد.
کاربرد مواد نانو ساختار در صنعت ساختمان(بتن)
از مهمترین پیشرفتهای بوجود آمده در صنعت مصالح ساختمانی ، بتن با عملکرد بالا می باشد ، برای درک بهتر رفتار این نوع مصالح باید ساختار بتن و خمیر سیمان در مقیاس نانو مورد بررسی قرار گیرد و نیز بتوان با کاربرد مصالح نانو ، بتن با عملکرد بالا و چند منظوره ساخت که دارای خاصیت الکترو مغناطیسی بوده و قابلیت به کار گیری در سازه های اتمی ( محافظت از تشعشعات ) را داشته باشد و نیز در سازه های ساختمانی تاثیر به سزایی در حفظ انرژی ساختمان ایفا کند .
معرفی مواد نانو ساختار و نیز بیان مزایای استفاده از این مواد در صنعت ساختمان سازی با توجه به نتایج آزمایشگاهی می باشد .
MHPC ، مواد نانو ساختار، بتن HPC: نانو تکنولوژی ، بتن واژه های کلیدی
مواد نانو به عنوان موادی که حداقل یکی از ابعاد آن (طول، عرض، ضحامت) زیر 100nm باشد تعریف شده اند، یک نانومتر یک هزارم میکرون یا حدود 100000برابر کوچکتر از موی انسان است. به طور کلی، در یک تقسیم‌بندی عمومی، محصولات نانومواد را می توان به صورت‌های زیر بیان کرد:
‌- فیلمهای نانو لایه-(Nano Layer Thin Films ) برای کاربردهای عمدتا الکترونیکی،
-نانو پوشش های حفاظتی برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی، حفاظت در مقابل عوامل مخرب محیطی
– نانو ذرات به عنوان پیش سازنده(precursor ) یا اصلاح ساز(Modifier ) پدیده‌های شیمیایی و فیزیکی.
هدف نهایی از بررسی مواد در مقیاس نانو، یافتن طبقه جدیدی از مصالح ساختمانی باعملکرد بالا می باشد، که آنها را می توان به عنوان مصالحی با عملکرد بالا و چند منظوره به شمار آورد. منظور از عملکرد چند منظوره، ظهور خواص جدید ‌باشد به گونه‌ای که مصالح بتوانند کاربردهای گوناگونی را ارائه نمایند.
1-مواد نانو کامپوزیت


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.