دانلود پاورپوینت اندازه گیری فشار با دیافراگم

دانلود پاورپوینت اندازه گیری فشار با دیافراگم

دسته بندی: فنی و مهندسی

دانلود پاورپوینت اندازه گیری فشار با دیافراگم

محصول * دانلود پاورپوینت اندازه گیری فشار با دیافراگم* را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
فشار به دو روش اندازه گیری می شود
1 – مکانیکی
الف) مانومترها
ب ) لوله بوردون
ج ) بیلوز( دمی )
د ) کپسول
و ) دیافراگم
ه ) فشارسنج تفاظلی
2 – روش های الکتریکی

ديافراگم:ديافراگم ها اغلب به شكل دايره و با سطح صاف كه در داخل محفظه اي محكم قرار گرفته است وجود دارند. وقتي فشار وارد اين محفظه مي شود ديافراگم از يك طرف كشيده شده و مركزش حركتي بيشتر از ساير نقاط آن انجام مي دهد. حال اگر حركت ايجاد شده را توسط مكانيزمي به يك عقربه كه در مقابل آن صفحه مدرجي قرار گرفته است منتقل كنيم مي توان فشار وارد بر ديافراگم را اندازه گرفت. جنس ديافراگم بايد داراي خاصيت ارتجاعي خوب بوده و سريع تغيير شكل دهد . همچنين در مقابل درجه حرارت تغيير طول چنداني نكند و مقاومت آن در مقابل خوردگي مناسب باشد. فلزات مختلفي را مي توان به اين  منظور انتخاب كرد ولي معمولا جنس آنها بيشتر از برنج (brass) ، فسفر برنز ، برليوم – مس  و فولاد ضد زنگ مي باشد.  
ديافراگم كپسول Diaphragm Capsule : ديافراگم تنها داراي حركتي اندك در مقابل فشار وارد به آن مي باشد همين حركت ميزان دامنه تغييرات يك دستگاه را مشخص مي كند . براي جبران كمي حركت ديافراگم ، دو ديافراگم را به صورت جوش يا لحيم به يكديگر اتصال مي دهند به طوريكه فضاي بين آن دو خالي بماند. اين وسيله را كپسول مي نامند. در اين صورت مقدار حركت نسبت به يك ديافراگم مشابه دو برابر مي گردد. ديافراگم استاك : براي بيشتر كردن مقدار حركت مي توان چند كپسول را به يكديگر متصل نمود كه در اين صورت وسيله اي به نام ديافراگم استاك خواهيم داشت . در اين وسيله مي توان دو فشارP2 , P1   را به ترتيب در خارج و داخل وسيله وارد كرد كه در اين صورت مقدار حركت ديافراگم فوقاني متناسب است با اختلاف فشار  P2 , P1   . این وسیله که به اسم مجموعه دیافراگم نیز شناخته میشود از یک یا چند دیافراگم روی هم ساخته میشود و به شکل مدور میباشد و از لاستیک یا آلیاژی فلزی ساخته شده است و بیشتر در دستگاههای ثابت از آن استفاده میشود. نکته مهم در طرز کار با مانومترها این است که مانومتر باید تراز بوده و برای خواندن آنها راس منحنی مایع درون مانومتر را منطبق بر درجات نمود و آنرا خواند که این راس در مانوومترهای آبی گودترین ودر مانومترهای جیوه ای بالاترین نقطه در نظر گرفته میشود. در ضمن خط دید چشم با سطح مایع باید افقی باشد.
شامل 8 اسلاید POWERPOINT


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.