968 بررسی فن‌آوري‌هاي نوين در سازمان دانش‌آموزي استان گلستان 20 صفحه فایل ورد

968 بررسی فن‌آوري‌هاي نوين در سازمان دانش‌آموزي استان گلستان 20 صفحه فایل ورد

دسته بندی: عمومی و آزاد

968 بررسی فن‌آوري‌هاي نوين در سازمان دانش‌آموزي استان گلستان 20 صفحه فایل ورد

محصول * 968 بررسی فن‌آوري‌هاي نوين در سازمان دانش‌آموزي استان گلستان 20 صفحه فایل ورد* را از سایت ما دریافت نمایید.برای دانلود این فایل روی دکمه آبی رنگ *دریافت فایل* کلیک نمائید تا به صفحه خرید فایل منتقل شوید و فایل را خریداری کنید.

دریافت فایل
 
 
 
 
 
 
 
 
 

فهرست مطالب
 
فصل اول: ضرورت و فلسفه تشكيل سازمان دانش آموزي  
فصل دوم: تاريخچه تشكيل سازمان        
تاريخچه تصويب اساسنامه سازمان دانش آموزي   
فصل سوم: آشنايي با اساسنامه سازمان دانش آموزي       
اهداف سازمان دانش آموزي      
وظايف سازمان دانش آموزي      
ويژگي هاي سازمان از زوايا و ابعاد مختلف
بررسی محیط کاری در اداره سازمان دانش آموزی
 
 
 
فصل اول: ضرورت و فلسفه تشكيل سازمان دانش آموزي
در اين فصل ضرورت و فلسفه سازمان از ابعاد مختلف مورد بررسي قرار گرفته است:
الف) در اصل سوم و نوزدهم قانون اساسي مبني بر موظف بودن دولت جمهوري  اسلامي ايران براي مشاركت عامه در تعيين سرنوشت فرهنگي ، اجتماعي ، سياسي و اقتصادي مردم از هر قوم و قبيله اي كه باشند تأ كيد شده است لذا نسل نوجوان و جوان كه از مهمترين و حساسترين آحاد مردم هستند .لزوم ايجاد بستر مناسب براي مشاركت آنان به طريق مختلف از وظايف مهم نظام مقدس جمهوري اسلامي است.
ب) از ابتداي پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي امام خميني (ره) بيانگزار اين حركت همواره بر توجه و استفاده و بكارگيري اقشار مختلف جامعه در اداره امور تأ كيد داشتند.
ج) مقام معظم رهبري نيز بارها در فرمايشات خود بر رسيدگي به امور جوانان و نوجوانان تأ كيد داشته اند در سال 1366 ايشان در پيامي خطاب به مجمع رسيدگي به امور جوانان فرمودند: نقش عظيم جوانان و نوجوانان پسر و دختر نه تنها در جامعه انقلابي ما بلكه در كل جامعه بشري با محاسبه آينده و مسئوليتهاي بالقوه و در كنار مسئوليتهاي بالفعل اين قشر عضيم نمودار مي گردد و از اين روست كه ناديده گرفتن مسئوليت اجتماعي ، سياسي و فرهنگي نسل نوپا و كودك انگاشتن آنان حتي در سنين بالاي بلوغ بصورت آفت اجتماعي پديدار مي شود و اين مجمع بايد در دگرگون سازي آن و ايجاد ذهنيت واقع گرايانه نسبت به اين نسل برومند طرحي نو و اساسي در اندازد.
در جاي ديگر از اين پيام خطاب به بزرگسالان مي فرمايند: كه پدران و مادران و مربيان و معلمان و استادان بايد بدانند كه تعليم و تربيت اين نسل نه در تعليم و تربيت رسمي منحصر و نه از تعليم و تربيت عمومي جداست. زيرا كه اين دو با هم پيوسته و وابسته اند و نسل نوپا شريك طبيعي كليه فعاليتها سياسي ، اجتماعي،اقتصادي و فرهنگي نسل پيشين است.
د)ديدگاه جناب آقاي مدديرياست محترم سازمان دانش آموزينسبت به پركردن اوقات فراقت صاحب نظران معتقدند اوقات فراقت يكي از مهمترين عوامل و بستر خلاقيت و ابتكار و نوآوري در دانش آموزان است. كسب تجارت علمي يكي از دستاوردهاي مهم اوقات و كسب اين تجارب براي نوجوانان يكي از امور ضروري و حيات بخش است.نوعآ در چارچوب مدارس كسب اين نوع تجارب كمتر اتفاق مي افتد.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.